top of page

HAKKIMIZDA

Amazoi Software Tübitak 1512, Tübitak 1507 çağırısı ile desteklenen ve ulusal ve uluslararası birçok ileri teknoloji ar-ge projesinde yer alan ve iş ortaklarına özel çözümler geliştiren bir Ar-Ge firmasıdır.​

Amazoi Software eğitim, etkinlik, müze/bilim merkezi ve Ar-Ge alanlarındaki iş ortaklıklarına Artırılmış Gerçeklik (AR), Sanal Gerçeklik (VR) ve hareket algılayıcı sensör teknolojileriyle Simülasyon projeleri geliştirmektedir. Endüstriyel alanda teknik eğitim simülasyonları için Amazoi Teknik sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 

Amazoi Software, kalifikasyonu yüksek mühendis ve tasarım ekibiyle ülkemizin ilk konu anlatımlı AR mobil uygulamasını ve AR tabanlı dijital müze uygulamasını geliştirmiştir. 360° hareket algılama teknolojisiyle karakter animasyon içeriklerini hızlı ve verimli bir şekilde üretmektedir. Faaliyetlerimize Amazoi Software ve Amazoi Tech ekibimizle birlikte Hacettepe Teknokent'te devam etmektedir.

 

Amazoi Software Misyon

MİSYONUMUZ

Sanal Gerçeklik Teknolojisini İnşa Ediyoruz !

Amazoi Tech olarak misyonumuz, endüstriyel sektörlerde ileri teknolojiler ve yenilikçi çözümler sunarak verimliliği artırmak, iş güvenliğini sağlamak ve müşterilerimizin dijital dönüşüm süreçlerini desteklemektir. Arttırılmış gerçeklik (AR), sanal gerçeklik (VR) ve diğer gelişmiş teknolojilerle, iş yerinde daha güvenli ve verimli bir çalışma ortamı yaratmayı hedefliyoruz. Her zaman yüksek kalite standartlarıyla, müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun özelleştirilmiş çözümler geliştirmeye devam ediyoruz.

VİZYONUMUZ

Ülkemizde ve globalde ar-ge odağımızı kaybetmeden dünya standartlarında çözümler geliştiren ve ürünleşmiş çözümleri ile alanında lider ve öncü bir yazılım şirketi olmaktır.

Amazoi Software Vizyon

KURUCULAR

Eren Yaşar

Amazoi Software Eren Yaşar

Gazi Üniversitesi Mühendislik Mimarlık fakültesi İngilizce Makine Mühendisliği mezunu ve Hacettepe Üniversitesi MBA yüksek lisans derecesine sahiptir. HILTI ve GOODYEAR gibi çok uluslu şirketlerde satış departmanlarında yönetici olarak çalışmış 20 milyon dolar üzerinde ciro ve ülkenin en kritik müşteri & bayi gruplarının yönetiminden sorumlu olmuştur. Ekip ve kriz yönetiminde tecrübeli aynı zamanda kilit müşteri ve bayi yönetimi alanında danışman düzeyinde bilgi birikimine sahiptir. Amazoi Software'in stratejik yol haritasını oluşturmaya ve iş hacmini artırmaya devam etmektedir.  Amazoi'nin simülasyon çözümlerini ürünleştirerek globale taşımak hedefindedir.

Zehra Yaşar

Amazoi Software Zehra Yaşar

Hacettepe Üniversitesi İngilizce Matematik ve Hacettepe Üniversitesi Yazılım mühendisliği yüksek lisans mezuniyet derecesine sahiptir. Sanal Gerçeklik (VR), Artırılmış Gerçeklik (AR ) ve sensör teknolojileri ile savunma sanayi, müze ve eğitim sektörüne yönelik 7 yıllık iş tecrübesi ardından 2018 yılında Tübitak desteği ile Amazoi Bilişim'i kurmuş ve ticarileştirmiştir. 2020 yılında Tübitak 1507 kobi ARGE desteğini Amazoi'ye sağlık alanında uluslararası alanda rakipsiz bir proje kazandırmıştır. Nitelikli yazılım, tasarım ve iş geliştirme ekibini oluşturmuş ve pazar lideri global şirketler ile rekabet edebilecek düzeye getirmiştir.

bottom of page